top of page
הטיפולים שלנו

הטיפולים שלנו

קיימת חשיבות רבה להתאמת הטיפול למטופל!

הטיפולים שלנו בנושאים שונים, כגון:

כאשר מערכות היחסים נכשלות בזו אחר זו, יש מקום לבדוק את הגורם לכך. כישלונות הן בניסיונות ליצור קשר והן בשמירה על קשר יציב ומספק. סיבות כמו חרדת נטישה, דימוי עצמי נמוך, וקושי לתת אימון, מסבירות חלק מבעיות אלה ובעזרת הטיפול הפסיכולוגי ניתן לאתר את הגורמים ולטפל בהם. 

קשיים ביצירת קשר זוגי

הפרעות במצב הרוח מתבטאות בצורות שונות ובעוצמות שונות. החל ממצבים קלים יחסית, הזקוקים לעזרה נקודתית וייעוץ של מספר פגישות וכלה בדיכאונות קשים הזקוקים לטיפול ממושך המשולב בטיפול תרופתי. בשיחת ההכרות ניתן להעריך את עוצמת הדיכאון ואת סוג הטיפול המומלץ. 

דיכאון

שינויים בחיים , לא פעם גורמים לזעזוע בחיים. גירושין, פיטורין מעבודה, פרידה מאהובים, גיל המעבר ועוד. ליווי טיפולי בתקופה כזו, עשוי להביא תועלת רבה ולשפר את המצב בזמן קצר יחסית. כשהמטרה היא להחזיר את האדם לאיזון בחייו. 

מצבי משבר

סימפטומים כמו מתח בלתי פוסק וחוסר יכולת להירגע, התקפי פאניקה העלולים להתבטא בקוצר נשימה, סחרחורות, פחד להשתגע או למות , התנהגויות כפייתיות וכדומה. אחוז גבוה מהאוכלוסייה סובל ממצבים אלה בעיקר בחברה המערבית. 

מצבי לחץ וחרדה

לסביות והומואים החשים מצוקה בשל נטייתם המינית ולחץ הסביבה, עשויים להיעזר רבות בטיפול שיסייע להם לקבל את עצמם ולהתמודד באופן יעיל ונכון עם קשייהם. הטיפול קריטי למתבגרים ומתבגרות , החשים בלבול רב ומצוקה סביב נושא זה, בשל נטייתם לתגובות קיצוניות במצבים משברים. 

 מצוקה על רקע שאלת זהות והעדפה מינית

אנשים הרוצים לחיות נכון יותר, באיכות טובה יותר, לחוש סיפוק רב יותר מחייהם, נעזרים בתהליך הטיפולי כמנוף להתפתחות ואף כמונע בעיות עתידיות. אם בעבר, פנו לפסיכולוגים רק כשהופיעו סימפטומים חמורים או בעיות נפשיות קשות, כיום אנו נתקלים לעיתים קרובות בפניה של אנשים למכונינו , ללא בעיות אקוטיות, אנשים המצליחים בתחומים שונים בחייהם (ולעיתים מצליחים מאוד) החשים צורך לנצל יותר מהפוטנציאל הטמון בהם. הרושם שלנו שמגמה זו תלך ותגבר עם השנים.

שיפור איכות החיים

מכון תמוז בעל ניסיון רב בתחום זה, גם בשל עבודתו הרציפה עם גופים כמו משרד הביטחון והביטוח הלאומי. לא כל אדם שחווה אובדן של היקרים לו, זקוק לטיפול פסיכולוגי. תגובות של דיכאון, עצב רב או חוסר תפקוד לתקופה מסוימת הם טבעיות לחלוטין. ישנם מצבים הדורשים עזרה מקצועית כשקיים סיכון להתפתחות תהליך של אבל פתולוגי. 

התמודדות עם אובדן

לעיתים קרובות, צעירים עומדים על פרשת דרכים לגבי הכיוון האישי/מקצועי הנכון להם בהמשך דרכם. קיים בלבול לגבי רצונותיהם האמיתיים ואף לעיתים, קושי להפריד בין מה שמתאים להם לבין ציפיות הסביבה או המשפחה.

מטרת הטיפול לזהות את המשאלות והנטיות החבויות אצל המטופלים, לבדוק אלטרנטיבות ולסייע בבחירה נכונה יותר בתחומים המרכזיים בחיים.

יש להדגיש שאין מדובר ביעוץ והכוון תעסוקתי, אלא בתהליך מעמיק שיאפשר בחירה נכונה ומדוייקת יותר לצרכיו של המטופל, של מסלול לימודים/קריירה או כל תחום משמעותי אחר בחיים. 

שאלות לגבי כיוון אישי/מקצועי

?איך אנחנו מטפלים

טיפול מעמיק, המחזק את האישיות בכללותה ואת יכולת התפקוד וההתמודדות בתחומים שונים (זוגיות, הורות, משברי חיים ועוד). הטיפול משפר את איכות החיים ואת היכולת לבחור בנתיבים מספקים בחיים.

טיפול דינמי

במקרים לא מעטים, יש צורך בייעוץ סביב נושא ספציפי, או תמיכה רגשית במצבי משבר. אין ספק שהדרך הטובה והיעילה ביותר היא מפגש פנים אל פנים. עם זאת, ניתן להיעזר בייעוץ/תמיכה דרך האינטרנט במכון, במצבים שונים כמו,חוסר נגישות לטיפול נפשי עקב מיקום גיאוגרפי, קושי רגשי לעשות את הצעד הראשון למפגש טיפולי/ייעוצי, צורך בייעוץ קצר וממוקד, מגבלות גופניות ועוד. קיימת אפשרות להתחיל תהליך טיפולי באינטרנט ולהמשיכו במפגש פנים אל פנים. 

ייעוץ ותמיכה
גם באינטרנט

טיפול זה יעיל, כאשר קיים סימפטום מציק מאוד כמו: התקפי חרדה, כפייתיות בחשיבה ובהתנהגות (טכסים של רחיצת ידיים, התמכרות לאינטרנט וכדומה), דיכאון המגביל באופן ניכר את התפקוד היום יומי או התנהגות אימפולסיבית/אגרסיבית

טיפול ממוקד סימפטום

המכון מציג מגוון טיפולים נוספים כמו טיפול לילדים, יעוץ הורי, טיפול במתבגרים וטיפול זוגי. בנוסף לכך התערבויות טיפוליות בזמן משבר ואובדן שמטרתם סיוע בהתמודדות עם התקופה המשברית ובנייה מחדש של יציבות ואיזון נפשי. 

טיפולים
נוספים

bottom of page